משיכת כספי פיצויים ותגמולים

משיכת כספי פיצויים ותגמולים – איך זה עובד?

לא משנה מה היה היקף השכר שלנו בעבודה, כאשר אנו עוזבים אותה לפעמים ניוודע לכך כי ישנם כספי פיצויים שאותם אפשר למשוך. לעיתים, בהתאם לתקופה ההעסקה נראה כי מדובר בסכום לא קטן שיכול מאד לסייע לנו, בעיקר אם אנו בין עבודות כרגע. אבל האם פדיון פיצויים ותגמולים הוא באמת צעד משתלם או שכדאי לחכות ולשמור את הסכום בקרן הפנסיה?

מהו פדיון פיצויים ותגמולים

במידה ועובד מועסק בחברה כלשהי למעלה משנה, מופרש לו מהמשכורת אחוז מסוים, בהתאם לקביעת החוק, לקרן הפנסיה, לפעמים לביטוח, וכמובן עבור פיצויים שמיועדים בסופו של דבר לפנסיה גם כן. 

במידה ועובד מפוטר ממשרה זו הוא זכאי לקבל ולמשוך את כספי פיצויים ותגמולים שהצטברו במהלך העסקתו. לעיתים יהיה זכאי לכך גם עובד שהתפטר מיוזמתו, אך בהתאם לפרמטרים קבועים מראש, לדוגמא במקרה של הרעת תנאים מהותית.

מה משמעות אי משיכת כספי פיצויים

למרות שניתן לבצע פדיון פיצויים פנסיה ותגמולים שאמורים, כאמור, ללכת לפנסיה במידה ולא נמשוך אותם ההמלצה היא כמובן לא לעשות זאת. הסכומים שמצטברים בקרן הפיצויים הם לרוב מאד גדולים ומהווים אם כן אחוז לא קטן מהסכום שיושב בקרן הפנסיה שתשמש אותנו לעת זקנה.

פדיון פיצויים פנסיה עלולה להוביל לירידה משמעותית בסכום הקיים בפנסיה ולכן חשוב מאד לשקול את הנושא טרם ביצוע הפעולה ואף להתייעץ עם מומחים בנושא.

מי יכול לייעץ לנו בנושא פיצויים ותגמולים

בעוד אי משיכת כספי פיצויים הוא בהחלט הצעד החכם יותר, לעיתים הוא לא בדיוק הצעד הפרקטי במידה ואנו נמצאים במצוקה כלכלית. לכן, מומלץ לפנות לייעוץ אצל Tag פתרונות פיננסיים על מנת לקבל הסברה מלאה בנוגע להשלכות של אי משיכת כספי פיצויים על התפקוד הכלכלי שלכם ומן הצד השני מה תביא משיכת כספי פיצויים ותגמולים.

לסיכום

במידה ופוטרנו או עזבנו את משרתנו עקב סיבות לא מטיבות לאחר יותר משנה, סביר כי אנו זכאים לבצע משיכת כספי פיצויים ותגמולים שבפועל צריכים לשבת בפנסיה. בפועל, בדיוק בגלל סיבה זו, לא בהכרח מומלץ לבצע משיכה, אלא אם אנו במצב כלכלי בעייתי ונזקקים נואשות לסכום זה. טרם משיכה, מומלץ לקבל ייעוץ אצל מומחים פיננסים. 

אנשי הצוות המקצועי של קבוצת T.A.G  פתרונות, עובדים בשיתוף פעולה מלא עם מגוון גופים במשק.
ההתנהלות נעשית באישור ובפיקוח משרד האוצר. השירות מלווה את הלקוח יד ביד, לאורך כל התהליך.

התחילו כאן - השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם:

הקווים המנחים אותנו:

התמחות החברה: