פדיון חיסכון פנסיוני

מה חשוב להבין לגבי פדיון חיסכון פנסיוני

פדיון חיסכון פנסיוני, כמו גם פדיון של פוליסת תגמולים לעצמאים  או פוליסת ביטוח מנהל כרוך בדרך כלל בתשלום מס. המס יכול להיות על הרווחים שנצברו עד ליום פדיון חיסכון פנסיוני או על הכספים שנצברו בפוליסה או בקרן הפנסיה. שיעורי המס קבועים בהוראות פקודת מס הכנסה ובתקנות הנלוות.

שיעורי מס משתנים

חשוב מאוד לקראת פדיון חיסכון פנסיוני לתכנן באופן מקצועי את המס בעת הפדיון. ניתן לתכנן עם יועץ מס את המועד המיטבי עבור פדיון פנסיה כך שהמס יהיה קטן ככל האפשר. את הערך של הסכום עבור פדיון פנסיה, יש לברר מראש גם עבור פוליסות על שמכם של חיסכון פנסיוני, כמו גם עבור כספים שנצברו למוטבים, לאחר מות המבוטח וטרם נפדו על ידי היורשים. לקראת פדיון חיסכון פנסיוני כדאי לעיין יחד עם איש מקצוע התנאי הפוליסה בכדי להבין את דרך החישוב של ערכי הפוליסה הסכומים משתנים בהתאם למועד הוצאת הפוליסה, הוותק, סוג הפוליסה, מעמדה וסוגי הכספים בפוליסה. ישנם הבדלים בין תמלוגים לפיצויים כמו גם חסכונות פנסיונים. 

קצבה חודשית או סכום כולל

משיכת כספי פנסיה בגיל פרישה נדרשת כאשר יש צורך דחוף בסכום כסף גדול או על מנת להשקיע את הסכום באפיק השקעה שיגדיל את הקצבה החודשית. לפני שלוקחים החלטה כזו יש לשקול היטב ולהתייעץ עם יועץ השקעות לגבי האפשרות הטובה ביותר בהתאם לסכומים המופקדים בקופת הפנסיה. כדאי לוודא שהקיום החודשי מובטח מכיוון שעבור פנסיונרים רבים, קצבת הפנסיה היא ההכנסה החודשית הפנויה היחידה לקיום היומיומי.

משיכת כל הסכום והשקעתו

כל עובד שכיר בישראל מחויב יחד עם המעסיק להפריש הפרשות חודשיות לפנסיה. גם עצמאים רבים מפרישים מיוזמתם לקופת גמל ומנהלים על מנת שיוכלו להתקיים בכבוד לאחר הפרישה מעבודה. בדרך כלל אנשים פשוט מקבלים את הקצבה החודשית. לא כולם מכירים את האפשרות משיכת כספי פנסיה אחרי גיל פרישה בסכום הכולל של כל מה שבקרן הפנסיה.

פדיון חיסכון פנסיוני עם אנשי מקצוע המתמחים בתחום

אם אתם מתלבטים לגבי פדיון חיסכון פנסיוני, כדאי לכם להתייעץ עם הצוות המקצועי של קבוצת T.A.G פתרונות פיננסים. החברה גאה באופן שהיא מאפשרת ללקוחותיה למקסם את היכולות הפיננסיים שלהם. קבוצת T.A.G פתרונות פיננסים מתמחת במימוש זכויות מול גופים כגון, חברות הביטוח, בתי ההשקעות ומס הכנסה.

אנשי הצוות המקצועי של קבוצת T.A.G  פתרונות, עובדים בשיתוף פעולה מלא עם מגוון גופים במשק.
ההתנהלות נעשית באישור ובפיקוח משרד האוצר. השירות מלווה את הלקוח יד ביד, לאורך כל התהליך.

התחילו כאן - השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם:

הקווים המנחים אותנו:

התמחות החברה: