פדיון קרן פנסיה לפני גיל פרישה

על פדיון קרן פנסיה לפני גיל פרישה

פדיון קרן פנסיה לפני גיל פרישה נחשבת למשיכה שלא כדין ולכן היא חייבת בקנס של עד 35% על הסכום בחיסכון. ישנם מקרים בהם פדיון קרן פנסיה לפני גיל פרישה יכול להיות פטור ממס, כאשר מצב המושך מבחינה כלכלית הינו קשה או כאשר הוא או בני משפחתו סובלים מבעיה בריאותית מתמשכת. את כספי הפיצויים והתמלוגים ניתן כאמור למשוך טרם המועד הקבוע בחוק בתשלום מס של 35% או לחילופין בגובה המס השולי.

סמכויות פקיד השומה

את פדיון כספי פנסיה לפני הזמן ניתן למשוך עד לגובה תקרת הפיצויים שפטורה ממס ללא תשלום של המס. תקרת הפיצויים שמוגדרת כפטורה ממס מורכבת מהשכר של כל שנה בבודה או בסכום תקרת המס שקובע מס הכנסה. ניתן לבצע  פדיון כספי פנסיה לפני הזמן בשיעור הנמוך מבין השניים. כאשר השכר הינו נמוך מסכום התקרה השנתי. בסמכותו של פקיד השומה להרחיב את הפטור על כספי הפיצויים עד לגובה של משכורת חודשית וחצי, בעבור כל שנת עבודה בודדת. משיכת כספי פנסיה לפני גיל פרישה פוגעת כמובן בחיסכון העתידי לפנסיה ובמקרים רבים גם יידרש מכתב שחרור מהמעסיק, עבור כספי הפיצויים. במקרים אלו עבור משיכת כספי פנסיה לפני גיל פרישה עליו לפנות לחברה שמנהלת את הקרן ובתום ההליך הבירוקרטי, שיכול לרחת מספר חודשים, ניתן לקבל את הכסף לחשבון.

לחכות לקצבה חודשית או למשוך את כל הקרן

כל עובד שכיר בישראל מחויב יחד עם המעסיק להפריש הפרשות חודשיות לפנסיה. בדרך כלל אנשים פשוט מקבלים את הקצבה החודשית. לא כולם מכירים את האפשרות משיכת כספי פנסיה אחרי גיל פרישה בסכום הכולל של כל מה שבקרן הפנסיה. ישנם מקרים שהפעולה של משיכת כספי פנסיה בגיל פרישה והשקעתו באפיקים משתלמים יותר, יגדיל את הסכום החושי שניתן להפיק מתוך החיסכון הפנסיוני.

פדיון קרן פנסיה לפני גיל פרישה עם אנשי מקצוע המתמחים בתחום

אם אתם מתלבטים לגבי פדיון קרן פנסיה לפני גיל פרישה, כדאי לכם להתייעץ עם הצוות המקצועי של קבוצת T.A.G פתרונות פיננסים. החברה גאה באופן שהיא מאפשרת ללקוחותיה למקסם את היכולות הפיננסיים שלהם. קבוצת T.A.G פתרונות פיננסים מתמחת במימוש זכויות מול גופים כגון, חברות הביטוח, בתי ההשקעות ומס הכנסה.

אנשי הצוות המקצועי של קבוצת T.A.G  פתרונות, עובדים בשיתוף פעולה מלא עם מגוון גופים במשק.
ההתנהלות נעשית באישור ובפיקוח משרד האוצר. השירות מלווה את הלקוח יד ביד, לאורך כל התהליך.

התחילו כאן - השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם:

הקווים המנחים אותנו:

התמחות החברה: