פדיון קרן פנסיה

מה כדאי לדעת על פדיון קרן פנסיה

פדיון קרן פנסיה, כמו גם פדיון של פוליסת תגמולים לעצמאים  או פוליסת ביטוח מנהל כרוך בדרך כלל בתשלום מס. המס יכול להיות על הרווחים שנצברו עד ליום פדיון חיסכון פנסיוני או על הכספים שנצברו בפוליסה או בקרן הפנסיה. שיעורי המס קבועים בהוראות פקודת מס הכנסה ובתקנות הנלוות.

פטור ממס

המקרים שבהם ניתן לבצע פדיון קרן פנסיה ללא מס הם במקרה שהוגדרה נכות קבועה בשיעור של 75% או יותר על ידי במוסד לביטוח לאומי. הזכאות לפטור ממס עבור נכות שנקבעה כוללת את המושך וקרובי משפחה התלויים בו. מקרה נוסף שמאפשר פדיון קרן פנסיה ללא מס הוא כאשר הכנסתם של המושך ובן זוגו יחדיו, נמוכה מהרף שנקבע על ידי רשויות המס. כאשר לבני הזוג אין ילדים הרף שנקבע הוא שכר המינימום ולזוג עם ילדים פעמיים שכר המינימום בנקודת הזמן הספציפית למשיכה. פדיון קרן פנסיה במצב זה הוא באופן חלקי ומגיע לסכום ההפרש בין ההכנסה בפועל לבין הרף שנקבע. פדיון קרן פנסיה ניתן גם ללא תשלום מס בעקבות הוצאות רפואיות גבוהות ועבור כספים שנחסכו עד שנת 2000.

לגבי משיכה לפני המועד המותר

את פדיון כספי פנסיה לפני הזמן ניתן למשוך עד לגובה תקרת הפיצויים שפטורה ממס ללא תשלום של המס. תקרת הפיצויים שמוגדרת כפטורה ממס מורכבת מהשכר של כל שנה בעבודה או בסכום תקרת המס שקובע מס הכנסה. ניתן לבצע  פדיון כספי פנסיה לפני הזמן בשיעור הנמוך מבין השניים. כאשר השכר הינו נמוך מסכום התקרה השנתי, בסמכותו של פקיד השומה, להרחיב את הפטור על כספי הפיצויים עד לגובה של משכורת חודשית וחצי, בעבור כל שנת עבודה בודדת. משיכת כספי פנסיה לפני גיל פרישה פוגעת כמובן בחיסכון העתידי לפנסיה ובמקרים רבים גם יידרש מכתב שחרור מהמעסיק, עבור כספי הפיצויים. 

פדיון קרן פנסיה עם אנשי מקצוע המתמחים בתחום

אם אתם מתלבטים לגבי פדיון קרן פנסיה, כדאי לכם להתייעץ עם הצוות המקצועי של קבוצת T.A.G פתרונות פיננסים. החברה גאה באופן שהיא מאפשרת ללקוחותיה למקסם את היכולות הפיננסיים שלהם. קבוצת T.A.G פתרונות פיננסים מתמחת במימוש זכויות מול גופים כגון, חברות הביטוח, בתי ההשקעות ומס הכנסה.

אנשי הצוות המקצועי של קבוצת T.A.G  פתרונות, עובדים בשיתוף פעולה מלא עם מגוון גופים במשק.
ההתנהלות נעשית באישור ובפיקוח משרד האוצר. השירות מלווה את הלקוח יד ביד, לאורך כל התהליך.

התחילו כאן - השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם:

הקווים המנחים אותנו:

התמחות החברה: