פדיון פנסיה

לפני שנבחן מהי קרן פנסיה? ולמה היא נועדה? נבין ממה מורכבים הכספים שבה. הקרן מחולקת ל2. יש בה כספי תגמולים המיועדים לקצבה, וכספי פיצויים. את הכספים המיועדים לפיצויים ניתן לפדות כאשר מסיימים את מקום העבודה ללא מס (מפוטרים או מתפטרים באישור מעסיק). לעומת זאת, כספי התגמולים מיועדים לקצבה. הם נועדו להבטיח עבור אדם שהגיע לגיל פרישה מקור הכנסה חודשי. כשהמטרה היא, לאפשר לחוסך להמשיך ולנהל את שגרת חייו בכבוד, בגיל בו לא יוכל לצאת לעבוד.

ההשלכות של פדיון קרן הפנסיה.

כל פדיון של קרן הפנסיה, מהפיצויים ומהתגמולים גורם לפגיעה בקצבה העתידית. לכן, יש לבצע זאת רק כשאין ברירה. ככל שהסכום שימשך מהקרן יהיה גבוה יותר. כך הפגיעה בקצבה תהיה משמעותית יותר.

פדיון של כספי התגמולים לפני גיל פרישה, מחייב תשלום מס בגובה של 35%. מה שהופך את כל העניין ללא כדאי. שכן מעל לשליש מהכספים שנפדים הולך למיסוי.

מקרים בהם ניתן לבצע פדיון תגמולים ללא תשלום מס:

המטרה של המיסוי היא להפוך את הפדיון המוקדם ללא כדאי, כדי לעודד חיסכון לגיל פרישה. אך קיימת גם הבנה שבמהלך חייו של האדם קיימים מצבים שונים המוגדרים בחוק כמצבי מסכנות. הם מאפשרים לו לבצע פדיון של כספי הפנסיה, ללא צורך בתשלום מס.

  1. במצב בו לאדם יש הוצאות רפואיות גבוהות, שמגיעות ליותר ממחצית מהכנסתו השנתית.
  2. במצב בו בני זוג מרוויחים פחות משכר המינימום.
  3. כאשר לבעל הקרן או לקרובו, נקבעה נכות של 75% ומעלה.
  4. במקרה בו בעל הקרן נפטר. יכולים בני משפחתו לפדות את הכספים בקרן, בהתאם לתנאים ולמסלול שהוא בחר.

אם גם אתם עומדים בפני פדיון קרן הפנסיה שלכם, חשוב שתקבלו ייעוץ מקצועי. מדובר בהחלטה גורלית שיש לה השפעה על העתיד שלכם. רצוי שתתיעצו עם מומחה שיבחן את החלופות האפשריות. גם אם ידרש פדיון, הוא יבוצע במינימום הנדרש ומהסכומים הפטורים ממס.

קבוצת T.A.G פתרונות תעזור לכם בכל הידע המקצועי הנדרש לפני פדיון קרן הפנסיה. תוכלו לממש את זכויותיכם בצורה המיטיבה ביותר. ברגע שתפנו למומחים של הקבוצה, תבטיחו לעצמכם, שירות אמין ומקצועי ושקיפות מלאה.

אנשי הצוות המקצועי של קבוצת T.A.G  פתרונות, עובדים בשיתוף פעולה מלא עם מגוון גופים במשק.
ההתנהלות נעשית באישור ובפיקוח משרד האוצר. השירות מלווה את הלקוח יד ביד, לאורך כל התהליך.

התחילו כאן - השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם:

הקווים המנחים אותנו:

התמחות החברה: